ДППИ с три купи от международен спортен фестивал

20 Юни 2022

Служители на Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“ се класираха на 1-во място и спечелиха Златната купа в спортната дисциплина „Плажен тенис“ за мъже – отборно. Оспорваната надпревара беше част от Осемнадесетия международен работнически спортен фестивал, който се проведе от 15 до 19 юни 2022 г. в к.к. „Св. св. Константин и Елена“.

Сили премериха 1200 състезатели от 7 страни: Мексико, Португалия, Израел, Румъния, Сърбия, Северна Македония и България. Състезанията се проведоха в 18 спортни дисциплини, сред които плажна борба, плуване, мини футбол, плажен тенис, тенис на маса, теглене на въже, боулинг и др.

Цели три купи спечелиха служители на ДППИ от спортния фестивал, организиран от Българска работническа федерация „Спорт и здраве“. В класирането за купа „Проф. д-р Желязко Христов“ ДППИ завоюва 6-о място. Третото признание е купа феърплей „Проф. д-р Желязко Христов“ за комплексно класиране при жените.